Doplňky stravy

Je veganský kolagen stejně dobrý jako živočišný kolagen?

Kolagen je populárním doplňkem stravy, který poskytuje proteiny, které jsou dobré pro naši pleť, trávicí systém a zdraví kloubů. Rybí nebo hovězí kolagen je nejběžnějším typem, který na trhu najdete, ale nyní jsou k dostání i veganské možnosti.

Protože kolagen je protein tvořený v těle, zvýšení jeho příjmu obvykle znamená přijímat ho ze živočišných zdrojů. Ale teď můžete užívat také veganský kolagen, který je tvořený bakteriemi a kvasinkami a může poskytnout stejné benefity jako kolagen živočišný.

Přejděte rovnou na:

Co je kolagen?

Kolagen je protein, který se nachází v naší kůži, kostech, vlasech, nehtech a kloubech. Naše tělo si ho vytváří samo a běžně ho najdeme také ve zvířatech, jako jsou ryby a krávy, což z nich dělá přírodní zdroje pro kolagenové doplňky stravy.

Protože zásoba kolagenu časem klesá, lidé užívají kolagenové suplementy, aby navýšili jeho hladinu a zkusili tak zpomalit tuto součást procesu stárnutí.

Co dělá?

Kolagen je strukturální protein, který udržuje naše tělo silné a pružné. Udržuje elasticitu pokožky, mobilitu kloubů a sílu kostí.

Ačkoliv kolagen není absorbován svaly jako třeba syrovátka a ostatní proteiny, může vyslat tělu signál, aby tvořilo více kolagenu, a tímto způsobem posílit naše svaly. 1 Používá se v medicíně k podpoře zdraví pokožky, kloubů a očí, stejně tak jako se suplementuje pro výkon.

Z čeho se získává živočišný kolagen?

Hovězí a rybí kolagen se získává z vaření hovězích nebo rybích kostí a ostatních živočišných produktů.

Ačkoliv výsledný tekutý nebo práškový doplněk stravy je bez chuti a bez zápachu, proces získávání živočišného kolagenu se nemusí slučovat s vegetariánským způsobem stravy – a určitě ne s veganstvím.

Jak se vyrábí veganský kolagen?

Veganský kolagen se vyrábí v laboratoři – vědci dokáži naprogramovat bakterie a kvasinky, aby vytvářely geny, které tvoří stavební bloky kolagenu, aniž by museli využít živočišné produkty. 3

Jsou schopni takto získat proteiny, jejichž struktura přesně napodobuje strukturu lidského kolagenu.

Jaké jsou benefity kolagenu?

Užívání kolagenových doplňků stravy přiměje tělo, aby tvořilo více svého vlastního kolagenu. Když je někde v našem těle volný kolagen (přijatý z doplňku stravy), tělo si myslí, že jsou rozkládány jeho vlastní zásoby – a proto navýší přirozenou produkci kolagenu.

Potenciální benefity kolagenu se týkají zdraví pokožky (lepší hydratace a elasticita), kloubů, kostí a lepší růst vlasů a nehtů. 1

Kolagen navíc podporuje účinek kreatinu ve svalech, což zlepšuje regeneraci při tréninku a podporuje růst svalů. 2

Je rozdíl mezi veganským a živočišným kolagenem?

Zatímco živočišný kolagen typicky pochází ze stále stejných zdrojů, existuje několik různých druhů bakterií a kvasinek, které jsou zapojené do tvorby veganského kolagenu.

Jedna studie zmiňuje, že P. pastoris je preferovaným druhem bakterie pro jeho výrobu, ale je potřeba další výzkum. 3 Druh užité bakterie nebo kvasinky si můžete zkontrolovat na etiketě veganského kolagenu, který si chcete koupit.

Je veganský kolagen stejně dobrý?

Protože výsledná struktura veganského kolagenu je identická s lidským kolagenem, měl by být stejně efektivní jako ostatní živočišné doplňky. Věda se v tomto smyslu neustále vyvíjí a bude zajímavé sledovat další progres.

Co si z článku odnést

Sportovci, kteří drží rostlinnou stravu, se mohli vyhýbat kolagenovým doplňkům stravy, protože pochází ze živočišných zdrojů, ale nyní existuje veganská alternativa ke kolagenu získávaného z krav nebo ryb.

Ačkoliv benefity a efekty kolagenu se stále ještě zkoumají, vegani mohou nyní užívat kolagen na podporu zdraví a výkonu stejně jako ti, kteří užívají tradiční kolagen.

Naše články slouží k informativním a vzdělávacím účelům, v žádném případě neslouží jako zdravotní rady. V případě nejasností v užívání doplňků stravy a suplementů nebo v případě radikální změny Vašich stravovacích návyků, se nejdříve poraďte s odborníkem na zdraví nebo kvalifikovaným nutričním poradcem.


  1.   Borumand, M., & Sibilla, S. (2014). Daily consumption of the collagen supplement Pure Gold Collagen® reduces visible signs of aging. Clinical interventions in aging, 9, 1747. 
  2.   Hashim, P., Ridzwan, M. M., Bakar, J., & Hashim, M. D. (2015). Collagen in food and beverage industries. International Food Research Journal22(1), 1. 
  3. Báez, J., Olsen, D. & Polarek, J.W. Recombinant microbial systems for the production of human collagen andgelatin. Appl Microbiol Biotechnol 69, 245–252 (2005). https://doi.org/10.1007/s00253-005-0180-x 


Claire Muszalski

Claire Muszalski

Autor a expert

Claire Muszalski je dietetička, registrovaná prostřednictvím Academy of Nutrition and Dietetics  a také certifikovaný coach pro zdraví a fitness od Konsorcia pro coaching zdraví a fitness.

Claire vlastní bakalářský titul z biologie a magisterský titul z klinické dietetiky a výživy od University of Pittsburgh.

Mluvit a psát o jídle a fitness je základem Claiřina etosu, protože miluje používání svých zkušeností při pomoci ostatním s dosahováním jejich cílů z oblasti zdraví a tělesné pohody.

Claire je také certifikovaná instruktorka cyklistiky a miluje mentální a fyzické nakopnutí, které získává při pravidelném běhu a hodinách jógy. Když se zrovna neudržuje ve formě, fandí na zápasech domácích sportovních týmu Pittsburgu nebo vaří pro svou rodinu.

Zjistěte více o Claiřiných zkušenost zde.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ