Trénink

10 filmů o sportu a fitness, které vás zachrání před nudou v karanténě

Jestli jsme někdy měli čas dohnat všechny televizní resty, pak je to právě teď. Je důležité, abychom dodržovali pravidla a zůstali v tento čas doma, takže pravděpodobně všichni oceníme nějaké tipy, jak si zkrátit dlouhou chvíli. Spousta z vás má asi pocit, že nemůže odjet pořádný trénink, nebo hledá motivaci. Co je lepšího než se nabudit sledováním nejlegendárnějších filmů a dokumentů o sportu a fitness?

Tady je pár našich favoritů i s tipy, kde je můžete sledovat…

Fittest on Earth (Amazon)

Funkční fitness se v posledních letech stalo velice populárním. Tenhle dokument sleduje klíčové atlety, jak se na soutěž připravují a pak soutěží. Sledujte světovou atletickou špičku bojovat v 15 eventech po dobu 5 dní a nasávejte to odhodlání a motivaci. Dramatický souboj o to, kdo bude korunován jakožto Fittest on Earth vás strhne a upoutá od začátku do konce.

Game Changers (Netflix)

Dokument roku 2019 – pokud jste ho zmeškali, teď máte šanci to dohnat. Donutí vás sledování Arnieho a strongmana držícího světové rekordy přestat jíst maso a mléčné výrobky a dát se na rostlinnou stravu? Je čas, abyste si udělali vlastní názor na to, jestli veganská strava může pomoci nebo spíše uškodit vašim gains. Teď máte čas zvážit všechna pro a proti, takže proč ne?

Generation Iron (Amazon)

Další oblíbenec s Arnoldem Schwarzeneggerem (je to prostě král bodybuildingu), tenhle dokument je perfektní pro ty, kteří chtějí vědět, jaké to doopravdy je, být elitním bodybuilderem. Pokud s bodybuildingem právě začínáte, pak je tohle perfektní způsob, jak získat nějaké interní znalosti v tomto průmyslu.

Není nad Jimmyho (Amazon)

Chybí vám fotbal v televizi? Nalaďte se tímhle klasickým filmem z fotbalového prostředí, který vás dobře naladí a zažene fotbalový smutek. Není nic lepšího než pár magických kopaček a britský humor, které vám pomohou na hodinku dvě uniknout z reality.

Dawn Wall (Netflix)

Z výšek, do kterých vás tenhle dokument vezme, se vám budou podlamovat kolena. Následujte Tommyho a Kevina na jejich cestě na Dawn Wall of El Capitan, převýšení 914 metrů v Národním parku Yosemite v Kalifornii. Tahle zdánlivě nemožná challenge vás donutí obdivovat jejich dovednosti a odvahu. A karanténa vám pak bude připadat jako hračka. Jezení, spaní, lezení a doslova visení z příkrého útesu po celé týdny zní ooopravdu napínavě.

Warrior (Netflix)

Film o MMA s Tomem Hardym? My jsme pro. Trénován byl svým otcem alkoholikem a ex-boxerem, ve svém prvním MMA zápase nastoupil proti svému odloučenému bratrovi. Pokud máte rádi komplikovaná rodinná dramata v kombinaci s pár úžasnými bojovými scénami, pak si zapněte tenhle film. Dá tento zápas rodinu opět dohromady? Budete se muset podívat, abyste to zjistili.

Icarus (Netflix)

Jelikož každý zůstává doma, možná vám chybí troška toho obvyklého vzrušení a skandálu. No, alespoň doteď. Tenhle oskarový dokument vám přiblíží šokující svět dopingu ve sportu. Připravte se být šokování tím, jak daleko jsou někteří sportovci ochotni zajít, aby vyhráli. Pokud se na něco dnes chcete koukat, vyberte si neskutečný úkol Bryana Fogela odhalit obrovský mezinárodní dopingový skandál, který otřásl sportovní komunitou.

Vzpomínka na Titány (Disney+, YouTube)

Tenhle film založený na skutečném příběhu na vás přenese týmového ducha a dost možná ukápne nějaká ta slzička. Odehrává se v roce 1971, nově jmenovaný afroamerický kouč, hraný Denzelem Washingtonem, pracuje na stmelení středoškolského fotbalového týmu. Milujeme, když nás sport všechny svede dohromady, uspěje Will? Musíte se podívat.

Rocky (Amazon, YouTube)

Pokud jste na tomto seznamu nečekali Rockyho, tak je asi něco špatně. S touhle spoustou volného času máte prostor na zhlédnutí celé ságy. Pokud neznáte tenhle příběh, kde jste byli celou tu dobu?! Vše začíná v roce 1976, příběh dokumentuje proslulou kariéru Rockyho Balboa, fiktivního boxera. Existuje i pár spin offů ve formě Creed, takže začněte sledovat, jinak se nemůžete sledovat sportovním fanouškem, pokud jste tohle nikdy neviděli.

Space Jam (YouTube, Google Play)

Pojďme si přidat trochu nostalgie začleněním klasiky z devadesátek. Pokud máte doma děti, je tohle skvělý film i pro celou rodinu. Kombinace hrané klasiky s animací Looney Tunes, tahle pohodová komedie s profesionálním basketbalistou Michaelem Jordanem vás přenese zpátky do dětství a vykouzlí vám úsměv na tváři. Kdo nemiluje animáky?

Co si z článku odnést

Ať už preferujete dokumenty nebo mix animáku s hraným filmem, ve světě sportovních filmů se najde něco pro každého. Zasmějte se, inspirujte se nebo se nechte šokovat, aniž byste museli vstát z gauče.Evangeline Howarth

Evangeline Howarth

Autor a expert

Evangeline se účastnila sportovních soutěží již od mládí. Jako kvalifikovaná RYA instruktorka jízdy na malých závodních lodích rozumí důležitosti správné výživy pro zvládnutí extrémních a vytrvalostních sportů, především díky její zkušenosti s týmy Velké Británie a vedením a trénováním prvního týmu její univerzity.

Ve svém volném čase miluje Evangeline běh - především maratony. O víkendech ji můžete najít u vodních sportů nebo při výšlapu do kopců. Její ideální večer je strávený HIIT tréninkem nebo dřepy v posilovně před tím, než si připraví nějaké pálivé jídlo s hromadou zeleniny - mňam!

Přečtěte si více o Evangelininých zážitcích zde.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ