Trénink

Trénink břicha s Jordanem Morello | V pohodlí vašeho domova

Všichni chceme dobře vypadat, je to tak? Pro spoustu z nás je six-pack neboli pekáč buchet na břiše hodně žádoucím estetickým atributem. Zeptejte se Jordana Morella. Jakožto osobní trenér a online finess kouč s více než desetiletou zkušeností o tom ví své.

Ale tajemství onoho six-packu leží v něčem jiném, než v dělání nekonečného množství sklapovaček každičký den. Vyrýsování této části těla si vyžaduje odhodlání. A nejenom v posilovně. Ačkoliv řešení je dost možná víc na dosah ruky, než si myslíte…

View this post on Instagram

Happy Monday! 💪🏼 Let’s get Better this week team! 💪🏼 I’m not sure who will need to hear this but I wanted to share a few things that help me stay motivated! 1️⃣ Using Inspirational Quotes, Videos and Speeches! I’m pretty sure I have Rocky’s speech to his son Michael & Al Pacino’s Any Given Sunday Speech memorized 😂 2️⃣ Make a list of your reasons, remember why you started and remember to make an impact! 3️⃣ Let others inspire and lead you! Sometimes the ones who are closest to us will support us the least… that’s okay! Sometimes the ones that know as the least will support the most, run with it and realize the impact you are making in their lives! 4️⃣ Educate Yourself! Continue to learn and grow as a person! There’s so much out there to learn, never think you know everything… you don’t. 5️⃣ Exercise, Meditate, Have Fun, don’t forget to make it fun, take care of your body and find something that you truly enjoy!

A post shared by Jordan Morello 💪🏼 (@jordan_morello) on

Pekáč buchet se peče v kuchyni

Všichni jsme to už slyšeli, ale co to doopravdy znamená? Pravdou je, že každý má břišáky. Ano, každý. Ale i když máte silné břišní svaly, vrstva tuku je může skrývat. Jordan je si moc dobře vědom důležitosti stravy a výživy a nemůže dostatečně zdůraznit, jak podstatný je způsob stravování.

„Někteří lidi si myslí, že špatnou stravu můžete přetrénovat, ale to se NIKDY nestane!“

Říká, že bezpochyby tou největší chybou u lidí je strava. Můžete cvičit, jak chcete, ale pokud nevyřešíte stravu, neuvidíte výsledky, které chcete.

„Pokud chcete mít six-pack, vyrýsované břicho nebo jen plošší bříško, musíte se ujistit, že dodržujete rozumný kalorický deficit!“

Říká, že ať už zoufale toužíte po pekáči buchet nebo jen po více vyrýsovaném břichu, princip je v podstatě stejný. Musíte ke stravě přistupovat se stejnou disciplínou jako k tréninku. A pokud jste jedním z Jordanových 237k followerů na Instagramu, pak víte, že nekáže vodu a nepije víno.

Domácí cvičení

Když budete projíždět Jordanův Instagramový profil, všimnete si, že rád cvičí doma. Cvičení doma nabralo na popularitě s novou vlnou digitálních prostředků.

„Miluju cvičit doma, protože je to způsob, jak zůstat aktivní, fit a zdraví, aniž byste museli opustit pohodlí domova! Může to dělat každý!“

Tím nechceme říct, abyste si zrušili permanentku do fitka – to vůbec ne! Komplexní cviky jako dřepy a mrtvé tahy pomohou posílit střed těla, stejně jako ostatní partie. Izolované cviky na břicho také mají svoje místo, hlavně pokud chcete dosáhnout vyrýsovanějších břišních svalů.

„Břicho cvičím tak 1-2x týdně.“

Břišní svaly jsou jako každé jiné svaly. Takže dělat každý den nespočet sklapovaček je tak trochu zbytečné. Pokud to děláte, možná je na čase, abyste vyzkoušeli Jordanův trénink.

Rychlý trénink břicha podle Jordana Morella

Tenhle rychlý a efektivní trénink kombinuje cviky, díky kterým budou vaše břišáky pořádně pálit. Zkuste 4 sety po 20 opakováních každého cviku. Hodně štěstí!

Jak cviky provádět

Upravené V-sits

 1. Lehněte si na zem s rukama podél těla, nohama nataženýma, s lehce zdvihnutými chodidly.
 2. Držte rovná záda, kontrolovaně si sedejte, spodní záda zvedejte z podložky a nohy k hrudníku.

Sit-up Twist

 1. Lehněte si na záda s lehce pokrčenými koleny. Chodidla nechte na zemi a rukama se lehce dotýkejte spánků.
 2. Zvedněte trup a ohněte se na pravou stranu tak, abyste se levým loktem dotýkali pravého kolene.
 3. Vraťte se do počáteční pozice a opakujte na druhou stranu.

Toe Touch Crunch

 1. Lehněte si na záda a ruce dejte za hlavu, nohy směřují nahoru ke stropu.
 2. Rukama švihejte směrem ke stropu, zvedněte hlavu a ramena ze země a dotkněte se prstů na nohou.
 3. Pánev zvedněte lehce z podlahy, aby se prsty u nohou posunuly blíž k prstům na rukou.

Bicycle Crunch

 1. Začněte tím, že si lehnete na zem, spodní záda na podlaze, hlava a ramena mírně zvednutá.
 2. Ruce dejte za hlavu a jednu nohu o kousek zvedněte z podlahy a natáhněte.
 3. Zvedněte druhou nohu a ohněte koleno směrem k hrudníku. Přitom otočte trup, aby opačná ruka směřovala ke zvednutému kolenu.
 4. Ruku a nohu zároveň pokládejte, zatímco budete v zrcadlovém pohybu zvedat opačné končetiny.

Alternating Toe Touch

 1. Lehněte si na záda s rukama rovně nad hlavou.
 2. Zvedněte levou nohu a pravou ruku, rukou se snažte dotknout prstů u nohou.
 3. Pravou ruku a levou nohu pokládejte zpátky na zem a opakujte na druhou stranu.

Co si z článku odnést

Budování silného středu těla nemusí znamenat hodiny strávené v posilovně. Spousta lidí podceňuje sílu domácího cvičení, na které potřebujete málo nebo vůbec žádné vybavení.

Pokud je vaším cílem mít six-pack, pak budete potřebovat víc než jen ty správné cviky. Pamatujte si, že nemůžete přetrénovat špatnou stravu. Pokud chcete vidět břišáky, začněte v kuchyni. Díky zredukování tělesného tuku uvidíte břišní svaly a pak se můžete soustředit na specifické cviky, které vám pomohou břicho vyrýsovat.Lewis Kirk

Lewis Kirk

Kvalifikovaný osobní trenér 3. úrovně

Lewis Kirk je naším editorem a kvalifikovaným osobním trenérem 3. úrovně. Jeho znalosti jsou jeho silnou stránkou, kterou pomáhá mužům a ženám při cvičení, které je pro ně obtížnější.

Tím, že organizoval hubnoucí programy v PureGym, má Lewis zkušenosti při hlídání příjmu kalorií a jídelníčku, a tím pomáhá lidem dosáhnout svých cílů.

Je také jedním z editorů naší Myprotein fitness mobilní aplikace, ve které vytvořil skvělé cvičební programy, které můžete vyzkoušet.

Ve svém volném čase Lewis trénuje bodybuilding, rád poznává nová místa a ochutnává exotická jídla.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ