Zpět na hlavní obsah
Recepty

Recept: Zdravé raffaello

Recept: Zdravé raffaello
Andrea Skolkova
Autor a expert6 let Ago
Zobrazit profil Andrea Skolkova

Pokud stejně jako já patříte k lidem kteří jsou schopni zhltat misku Raffaella na posezení, určitě oceníte jeho nízkokalorickou variantu z pouhých pěti ingrediencí. ?

Ingredience (na cca 40 kuliček):

500 g odtučněného tvarohu (2x vanička) 100 g bílého jogurtu 100 g strouhaného kokosu balení mandlí sladidlo dle chuti (např. MyProtein FlavDrops)Postup:

Kuličky jsou nepečené, hotové do půl hodinky a dají se téměř ihned po dotvoření konzumovat.

V míse si smícháme 500 g tvarohu a 50 g strouhaného kokosu. Dle uvážení přidáváme bílý jogurt (cca 50-100 g), aby těsto hezky drželo pohromadě a daly se z něj tvarovat kuličky. Následně si připravíme tác posypaný zbylými 50 g kokosu. Z vytvořeného těsta tvoříme kuličky, vkládáme do každé jednu mandli a kuličky obalujeme v kokosu. Jednotlivé kuličky můžeme vkládat do košíčků, popř. uchovávat jen tak v krabičce. Dáme ztuhnout na noc do ledničky, případně část kuliček uložíme i do mrazáku.

Raffaello výborně chutná například při vánočním posezení u pohádek s kakaem. ?

Nutriční hodnoty jedné kuličky:

46,9 kcal / 196,3 KJ 2,4 g bílkovin 1,3 g sacharidů 2,3 g tuků

 

Andrea Skolkova
Autor a expert
Zobrazit profil Andrea Skolkova
Andrea Skolková je nejen nadšenou autorkou článků o tréninku, výživě a zdraví, ale také studentkou oboru biologie a tělesná výchova na univerzitě v Hradci Králové. V rámci studia se zabývá především funkčním tréninkem a s tím související anatomií a fyziologií člověka. Ráda se vzdělává i ve volném čase, takže je absolventkou spousty trenérských kurzů a seminářů. Je certifikovaným fitness instruktorem, instruktorem cvičení se závěsnými systémy a balančními pomůckami, TRX® trenérem, absolventem seminářů od KB5 a CoreTraining. Střípky z jejích tréninků a každodenního života naleznete na jejím Instagramu: https://www.instagram.com/andiesaurusss. Její vzpěračské výkony ze závodů si můžete prohlédnout na osobním profilu Powerlifter: https://www.powerlifter.cz/andrea‐skolkova‐u13762.aspx. Prostřednictvím článků ráda předává své zkušenosti z práce osobního kondičního trenéra. Práci ve fitness se věnuje přes pět let a mimo cvičení se snaží svým klientům pomáhat I se stravou a celkovou udržitelností zdravého životního stylu. Aktuálně pracuje v Pardubicích jako trenérka Funkčního Cvičení, OnRamp coach a osobní trenér. Andrea se věnuje Funkčnímu fitness a vzpírání. V obou disciplínách se účastní českých závodů. Okrajově se věnuje překážkovým běhům a občas vyzkouší nějaký triatlon. Mezi její největší úspěchy patří první místo na Hradeckém terénním triatlonu v srpnu 2016, šesté místo na Gladiator Race v říjnu 2017, druhé místo na Bestii Open v únoru 2018, třetí místo na Akademickém mistrovství ČR ve vzpírání v červnu 2018 a třetí místo na Bcross Challenge v srpnu 2018. Mimo to ve volném čase ráda běhá, plave, jezdí na kole a toulá se v přírodě. Kromě sportování ráda tráví volný čas s přáteli u kvalitního jídla či dobré kávy.
myprotein