Recepty

Recept: Dýňové cookies

Dnes si připravíme další variaci oblíbených amerických sušenek, tentokrát s neméně oblíbenou americkou surovinou, dýní. V kombinaci s tvarohem, arašídovým máslem a ořechy vznikne opravdu chutná a výživná fitness svačinka. Jenom pozor, ať je nezpucujete všechny naráz. 🙂

 

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření/pečení: 15 minut
Počet porcí: 15

 

Nutriční hodnoty 15 ks 1 ks
Energetická hodnota: 914 kCal 61 kCal
Sacharidy: 68 g 5 g
Z toho cukry: 11 g 1 g
Bílkoviny: 71 g 5 g
Tuky: 42 g 3 g

Pozn.: Nutriční hodnoty jsou uvedeny bez ořechů.

Ingredience

 Postup

 1. Rozehřejte si troubu na 180 °C.
 2. Smíchejte zvlášt suché a mokré ingredince, kromě ořechů.
 3. Vsypte suché ingredience k mokrým a vymíchejte v kompaktní spíše tekutější těsto.
 4. Těsto ochutnejte a podle potřeby doslaďte.
 5. Připravte si plech a vystelte ho pečícím papírem.
 6. Těsto dávejte lžící na plech a vyformujte do plochých kulatých tvarů.
 7. Shora posypte rozdrcenými ořechy.
 8. Pečte 10 – 15 minut.

Poznámky

 • Dýňové pyré je třeba si připravit předem. Na typu dýně příliš nezáleží, ale Hokaidó se nemusí zbavovat slupky. Dýni ročtvrťte, odstraňte semínka a uvařte ve vodě do změknutí (30 – 60 minut). Pak dužinu vydlabejte a rozmixujte úplně dohladka. V lednici vydrží cca týden, ale lze ho i zmrazit.
 • Můžete použít i jiné druhy ořechů, případně hrozinky, kandované ovoce nebo kousky čokolády, např. MyProtein kakaové boby, kakaové kousky nebo kakaové knoflíky.
 • Místo instantních mletých ochucených ovesných vloček MyProtein můžete případně použít najemno rozemleté ovesné vločky, ale je třeba přidat sladidlo. Chuťově to ale nebude tak dobré, protože instantní mleté vločky MyProtein jsou ideálně oslazené i ochucené.
 • Místo ovesné mouky můžete použít i jiný typ celozrnné mouky, nicméně výsledek bude mít trochu jinou konzistenci i chuť.

 

 

 Olga Bajková

Olga Bajková

Autor a expert

Ahoj všichni fandové MyProtein a fitness životního stylu, moje jméno je Olga, ale v on-line světě mě nejčastěji najdete po přezdívkou Bajola, pod kterou působím i pracovně hlavně jako grafický designér. Olga Bajková je profesionální fitness food blogger. Je úspěšnou absolventkou kurzu Praktické sestavování jídelníčku, Bolavá záda a Specialista pro fitness výživu po vedením Fitness Institut. Její obrovskou vášní jsou fit recepty, kterými příspívá na náš blog. Je zakladatelkou projektu Bajola – Fit bez diet, kde o ní můžete nalézt vice informací. Olgu můžete take sledovat na jejím instagramu: https://www.instagram.com/bajolafitcz/ Ve svém volném času se samozřejmě věnuje fitness, sportu a fotografování jídla a food stylingu. Zkoušela jsem pár diet, vč. sacharidových vln, ale výsledkem byly jen značné váhové výkyvy. Chtěla jsem najít způsob, jak konečně spatřit a konstantně udržet alespoň náznak sixpacku, a to s co nejmenší námahou a omezováním se. Klíč jsem objevila ve vlastní přípravě jídel a konzistenci cvičení. Řídím se heslem „Consistancy is the key“. A protože 80 % úspěchu je strava a já jsem velký gurmán, budu se na blogu MyProtein zaměřovat na recepty. Primárně jednoduché sladké recepty, protože miluju sladké, ale občas to budu prokládat i tradiční českou a italskou kuchyní transformovanou do fitness podoby. I přesto, že už nepraktuji počítání maker (IIFYM), budu u receptů uvádět i nutriční hodnoty. Doufám, že moje recepty vyzkoušíte a bude vám chutnat! ;-)


Olga si oblíbil/a...


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ