Zpět na hlavní obsah
Trénink

Stoltmanovi uzvedli na mrtvý tah váhu medvěda grizzlyho

Stoltmanovi uzvedli na mrtvý tah váhu medvěda grizzlyho
Emily Wilcock
Autor a expert1 rok Ago
Zobrazit profil Emily Wilcock

Protože je závodní sezóna za rohem, strongmanské tréninky jsou pro Stoltmanovi v plném proudu. Jsou poháněni Myvegan doplňky stravy a je zřejmé, že tito bratři neztratili na síle, když udělali tuhle změnu. A pokud o tom ještě potřebujete přesvědčit, podívejte se na tenhle trénink Toma a Luka.

Deadliftový mistr Dan Managi – nebo Mr Managi – pomohl bratrům Stoltmanovým vyladit jejich techniku mrtvého tahu. Udělal si výlet, aby se podíval, jak na tom bratři jsou 5-6 týdnů před Britain’s Strongest Man a Arnold Strongman Classic.

https://www.youtube.com/watch?v=TuJAOpbhlsM&feature=emb_logo

Trénink

Mrtvé tahy

Nebyl by to strongman trénink, kdyby nebylo těžkých mrtvých tahů. Velmi těžkých mrtvých tahů.

Taky jsme během tréninku viděli bratry v obleku. Dan Managi vysvětlil, co to má za účinek.

„Oblek chce být narovnaný vestoje, takže když se dostanete dolů dospodu k čince, je napnutý a trošku vás k tomu popostrčí. Udržuje boky zpevněné a všechno zahřívá.“

Jednoduše řečeno, jak je oblek těsnější, je méně pohodlný, což pomáhá s liftem.

A oblek je při soutěži povolen, takže není důvod toho nevyužít.

Oblek ani jednoho z bratrů Stoltmanových byste však na sobě mít nechtěli, jelikož jediný způsob, jak je perou, je ve vlastním potu…krása.

Čas začít

Co se týče vah, Tom a Luk začali něčím, co je pro ně lehké. 90 kg. Lehké. Následovalo 140 kg, 190 kg, 240 kg a dopracovali se až na 270 kg.

Brzo zvedli 280 kg a rozhodli se to pushnout na 300 kg.

Luke vysvětlil, že dříve zápasili s vytrvalostí, takže důležitým aspektem tréninku se stalo snažení provést co nejvíce opakování. I se 300 kg. To je docela obdivuhodné. Pokud máte potíže dát si to do souvislosti, dovolte nám pomoci. Průměrný medvěd grizzly váží 300 kg. Ano, medvěd grizzly, ten zabiják – Stoltmanovi ho dokázali zvednout na mrtvý tah. Teď se jen nemůžeme zbavit myšlenky na to, kdo by vyhrál v souboji…

Luke šel první s cílem 8 opakování. Navzdory tomu, že ke konci s tím trošku zápasil, dokázal provést všechny. Tom šel po něm a podařilo se mu neskutečných 12 opakování.

A aby to nebylo málo, přidali na váze ještě víc.

320 kg na jedno opakování. Chlapci to zvládli. Nejsme překvapení.

Zbytek tréninku

  • Box jumps
  • Chest row s oporou čelem dolů
  • Single arm pull down
  • Row s činkou
  • Hollow body holds

Co si z článku odnést

Je těžké se na celé video soustředit, aniž bychom neprožívali vyčerpání už jen z toho, jak bratři provádějí tyhle mrtvé tahy. Ale stojí to za to. A jestli je vám to málo, počkejte si, uvidíte nejsilnějšího muže světa v růžových crocsech. A jak mu slušely.

Emily Wilcock
Autor a expert
Zobrazit profil Emily Wilcock
myprotein