Trénink

Přesyceni na letní dovolené? Zde jsou tipy, jak se dostat zpět do Vaší tréninkové rutiny

Čas polehávání lehátku v bazénu je u konce. A k tomu ještě navíc, když nejsme na dovolené, není společensky přijatelné mít v ruce koktejl v 10 ráno(?). Kdo stanovuje tato pravidla? Kde můžeme podepsat petici?

Domov, sladký domov, deprese z konce dovolené udeřila v plné síle, písek nacházíte úplně všude a možná si začínáte uvědomovat, že jste to s all-inclusive balíčkem přece jen trochu přehnali. Je čas vrátit se zpět do tréninkového rytmu.

Jakmile je rutina narušena, je potřeba hodně přemáhání a hledání motivace, abyste se dostali zpět do vyjetých kolejí, ale pokud jste tam jednou byli, můžete se tam dostat znovu ne?

Zde je pár tipů, které znovu nastartují Vaši rutinu a také Vás rozptýlí od vzpomínek na to, že už nemáte kolem sebe palmy v okruhu tisíců kilometrů a že Pablo už Vám nenosí non stop piña colady.

Nastavte si rozvrh (realistický)

Trénink dvakrát denně během následujících dvou týdnů se pravděpodobně nestane. A nejspíš by se ani stát neměl, protože tento druh tréninku znamená nevyhnutelné zranění. Rozvrh je na druhou stranu vždycky dobrý plán. Zmapujte si týden s dosažitelnými úkoly. Co bylo v plánu před dovolenou? Co fungovalo? Možná by stálo za to zkusit něco nového? #newtannewme #cultured

Příprava jídel

Můžeme mít ty nejlepší záměry na světě, ale když máme hlad a nejsme na to připraveni, ty zlaté oblouky, co na nás shlížejí, znamenají velký problém. Dostat se zpět do rutiny připravování krabiček s jídlem je cestou vpřed. Snižte pokušení a buďme upřímní, po nákupu suvenýru s logem „I Love Mallorca“ pro sourozence, rodiče, babičky a sousedova psa, je pravděpodobně dobré začít znovu šetřit nějaké peníze.

Stanovte si cíle

Může jít o snížení váhy, zvýšení síly nebo i něco nerealistického jako “uběhnout 5 km za 20 sekund”. V každém případě, pokud k něčemu míříte, vždy je snazší udržet motivaci. To platí speciálně, pokud absolvujete něco za peníze. Pokud se dostanete do fáze, kdy samotná motivace nestačí k dosažení cíle, zaplatit nějaké peníze za trénink určitě zažehne nový plamen. Nikdo z nás nemá rád vyhazování peněz (kromě těch za suvenýry s nápisem „I Love Mallorca, ty jsou nezbytné a vůbec ne kýčovité).

Přihlaste se do tréninkového kempu, který vyžaduje platbu předem raději než PAYG (platba za jednotlivé vstupy). Vstupte do závodu. Jakmile jste investovali peníze, je pravděpodobnější, že investujete i čas.

Připravte si dobrý playlist

Neexistuje nic tak dobrého jako dobrý playlist. Když chybí motivace, což se 100% stane po návratu domů z dovolené, dobrý playlist Vás vždy dokáže správně nakopnout.

Nasaďte sluchátka, odprostěte se od okolí – instantní fitspo.

Neodkládejte to

Je snadné si neustále vymýšlet výmluvy, proč necvičit. Je snadné říct „Chci se nejdřív vrátit zpět do pracovního rytmu a potom se vrátím zpět k tréninku.“ Nebo nejčastější věta „Začnu v pondělí.“ Protože jaký blázen by začínal tréninkový režim ve čtvrtek, že?!

Čím déle to budete odkládat, tím náročnější bude znovu začít.

Naberte k tréninku kamarády

Dostaňte nějaké přátele na stejnou loď. Ah – lodě, pamatujete si opalování na nich? Potápění, odpočinek. Raději byste byli na té lodi co, ale co se dá dělat, jsme zpět v realitě.

Někdy prostě potřebujeme starý dobrý kopanec do zadku, a kdo to zvládne lépe než přátelé. Je velmi nepravděpodobné, že ve skupině budou mít všichni špatný den ve stejnou chvíli. Využijte ostatní k tomu, abyste zůstali v pohybu vpřed a na trati za Vaším cílem. Pokud jste v dobré společnosti a máte spolehlivé lidi, kteří Vás donutí pracovat, je desetkrát pravděpodobnější, že vytrváte.

Odměňujte se

Pokud nic z výše zmíněného nepomůže, pak tu je něco, co funguje stoprocentně a pokaždé – uplácení sebe sama. Kupte si nové aktivní oblečení, nové boty – cokoliv, co je alespoň vzdáleně spojené s cvičením. Nejspíš to nebude stačit v dlouhodobém měřítku, ale může to být postrčení tím správným směrem, které potřebujete na startu nejvíce.

Všichni se rádi předvádíme v novém sportovním oblečení, takže se vybavte rychle a vyrazte! #lifehack

Nebude to snadné – nikdy není – ale spojením těchto tipů byste měli následky Vašeho prázdninového řádění alespoň trochu zmírnit. Vyzkoušejte toto jako první krok k prázdninám příští rok. Zamiřte do posilovny a trénujte zářící sluncem. Udělejte to pro selfies z posilovny, pro rozptýlení a pro ten dobrý pocit – cokoliv z toho Vás dostane dovnitř.

Co si z článku odnést

Použijte toto jako začátek dlouhodobé rutiny, ušetřete si problémy se ztrátou dvou týdnů během letní dovolené a paniku, že budete muset znovu začít od začátku. Pokud si stanovíte solidní rutinu ihned na začátku, možná si nebudete muset být ta příští tak extrémní.Nicol Cerna

Nicol Cerna

Autor a expert


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ