Recepty

Recept: Tofu Kung pao

Kung-pao je označováno jako obrovský dietní prohřešek. Co zkusit uvařit jeho zdravější variantu zpestřenou tofu?

Ingredience na marinádu:
4 lžíce sójové omáčky
4 lžíce olivového oleje
2 lžíce bramborový škrob / solamyl

Ingredience ostatní:
270 g (1,5x balení) tofu
1 plechovka bambusových výhonků
1 velká cibule (případně 2 malé)
2 stroužky česneku
2 kávové lžičky octa
2 kávové lžičky cukru
1 kávová lžička mletého chilli
1 kávová lžička soli
2 hrsti arašídů
Rýže

Postup:

Začneme tím, že si připravíme marinádu na tofu. Smícháme 2 lžíce sójové omáčky, veškerý olivový olej a připravený bramborový škrob / solamyl. Touto marinádou potřeme tofu a a vložíme na hodinu do lednice.

Mezitím, než se nám tofu domarinuje, pokrájíme si nadrobno cibuli a rozlisujeme česnek. Následně v míse smícháme 2 lžíce sójové omáčky, ocet, cukr, mleté chilli, sůl, nakrájenou cibuli, česnek, bambusové výhonky a arašídy.

Rýži uvaříme podle návodu na obalu.

Namarinované tofu opečeme na pánvi lehce podlité olivovým olejem do zlatova (10-15 min), přidáme směs z mísy a krátce povaříme.

Dobrou chuť!Andrea Skolkova

Andrea Skolkova

Autor a expert

Andrea Skolková je nejen nadšenou autorkou článků o tréninku, výživě a zdraví, ale také studentkou oboru biologie a tělesná výchova na univerzitě v Hradci Králové. V rámci studia se zabývá především funkčním tréninkem a s tím související anatomií a fyziologií člověka. Ráda se vzdělává i ve volném čase, takže je absolventkou spousty trenérských kurzů a seminářů. Je certifikovaným fitness instruktorem, instruktorem cvičení se závěsnými systémy a balančními pomůckami, TRX® trenérem, absolventem seminářů od KB5 a CoreTraining. Střípky z jejích tréninků a každodenního života naleznete na jejím Instagramu: https://www.instagram.com/andiesaurusss. Její vzpěračské výkony ze závodů si můžete prohlédnout na osobním profilu Powerlifter: https://www.powerlifter.cz/andrea‐skolkova‐u13762.aspx. Prostřednictvím článků ráda předává své zkušenosti z práce osobního kondičního trenéra. Práci ve fitness se věnuje přes pět let a mimo cvičení se snaží svým klientům pomáhat I se stravou a celkovou udržitelností zdravého životního stylu. Aktuálně pracuje v Pardubicích jako trenérka Funkčního Cvičení, OnRamp coach a osobní trenér. Andrea se věnuje Funkčnímu fitness a vzpírání. V obou disciplínách se účastní českých závodů. Okrajově se věnuje překážkovým běhům a občas vyzkouší nějaký triatlon. Mezi její největší úspěchy patří první místo na Hradeckém terénním triatlonu v srpnu 2016, šesté místo na Gladiator Race v říjnu 2017, druhé místo na Bestii Open v únoru 2018, třetí místo na Akademickém mistrovství ČR ve vzpírání v červnu 2018 a třetí místo na Bcross Challenge v srpnu 2018. Mimo to ve volném čase ráda běhá, plave, jezdí na kole a toulá se v přírodě. Kromě sportování ráda tráví volný čas s přáteli u kvalitního jídla či dobré kávy.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ