Trénink

Trénink v těhotenství | Čemu je důležité se vyhnout

Trénování v těhotenství může být občas složité. Ačkoliv by se budoucí maminky neměly zcela vzdávat aktivního životního stylu, je tu pár cviků, kterým bude lepší se vyhnout.

Naštěstí jsou tu osobní trenérky Sim a Kay, které provedou maminky tím, co dělat a co ne, když trénují v těhotenství. Obě mají pre- a post-natální trénink a navíc jsou obě zrovna také těhotné, takže o tomto tématu něco ví.

Jako vždy doporučujeme, abyste se poradily se svým doktorem nebo porodní asistentkou, aby vám řekli, zda je pro vás jakákoliv forma tréninku v těhotenství vhodná.

Pokud vám to profesionální zdravotník nezakázal, je bezpečné v těhotenství cvičit. Je lepší se zhruba držet podobného tréninkového programu, kterého jste se držela, než jste zjistila, že jste těhotná. Například, pokud jste před těhotenstvím nechodila na lekce spinningu, asi teď nebude ten nejlepší čas s tím začít.

Pokud jste před těhotenstvím necvičila, ale chtěla byste začít, mělo by to být bezpečné, ale nejprve se s někým poraďte.

Cviky, kterým se vyhnout

Necvičte na zádech

Neprovádějte žádné cviky, při kterých ležíte na zádech. To může utlačovat cévy, které přivádějí kyslík k miminku.

Vyhněte se nucenému výdechu se zavřenou pusou

To je běžné zejména při zvedání těžkých vah. Takovéhle zátěži byste se měla vyhnout, protože s sebou přináší tlak na oblast břicha a může zvýšit krevní tlak.

Přizpůsobte příjem kalorií

Buďte si vědoma kalorií, které spálíte tréninkem, a ujistěte se, že jíte dostatečně, aby miminko mělo to, co potřebuje. Měla byste zvýšit svůj kalorický příjem, pokud trénujete během tří trimestrů.

Co dál zvážit

  • Vyhněte se cvičení ve velkém horku
  • Vyhněte se kontaktním sportům (jako fotbal, rugby a bojová umění)

Co si z článku odnést

Pamatujte, cvičení během těhotenství by mělo být zábavné. Těhotenství je nesmírně speciální období života, takže se nenechte tlačit do cvičení, pokud nechcete. Dělejte to, díky čemu se cítíte dobře, a využijte příležitosti spojit se s vaším rostoucím miminkem – to je to nejdůležitější.Emily Wilcock

Emily Wilcock

Autor a expert

Emily is studying Business Management & Marketing at the University of Birmingham and is currently on her intern year. She has a keen interest in both writing and fitness, so is happy she can now combine the two. She likes to spend time with her friends, both in & out of the gym.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ