Zpět na hlavní obsah
Recepty

Recept: Odlehčený cheesecake 

Recept: Odlehčený cheesecake 
Andrea Skolkova
Autor a expert6 let Ago
Zobrazit profil Andrea Skolkova

Cheesecake je jedním z nejpopulárnějších dortíků. Málokdo mu v kavárně odolá. Velmi snadno si ho ale můžete vykouzlit i ve vlastní kuchyni – a to v odlehčené, méně tučné a méně sacharidové verzi. ?

 

Ingredience na korpus:

220g libovolných sušenek bez příchutě (např. rodinné Bebe) 100ml odstředěného mléka

Ingredience na krém: 375g nízkotučného tvarohu (jedna a půl vaničky) 250g lučiny 4 celá vejce + 2 žloutky 72g cukru (6 rovných polévkových lžic)

Postup:

Sušenky si najemno nadrtíme v mixéru či ručně v igelitovém sáčku / utěrce. Následně je v míse smícháme se 100 ml mléka. Do formy lehce vymazané tukem (máslo, olej… v případě kvalitní formy možno vynechat) vložíme na dno pečící papír a těsto na korpus do něj pečlivě vtlačíme tak, aby bylo všude rovnoměrné, hladké a drželo. Korpus dáme péct na 10 minut na 180°C.

Mezitím si připravíme krém. V míse smícháme tvaroh, lučinu, čtyři vejce, dva žloutky a cukr dle chuti. Po dopečení korpusu důkladně promíchaný krém vylijeme na korpus a opět dáme do trouby, tentokrát na 160°C bez horkovzdušného módu.

Pečeme cca 45-60 minut, kontrolujeme poklepáním na formu (dort se bude třást).

Obměny:

Do krému je skvělé přimíchat vanilkovou esenci, skořici, různé druhy ovoce… popřípadě si udělat vrstvy krému dvě – spodní čistou (uvedenou v receptu) a vrchní s rozemletým ovocem. Všechny varianty jsou delikátní a doporučuji jich vyzkoušet více. ?

 

Nutriční hodnoty 1/8 dortu:

236 kcal / 1381  KJ 11,8 g bílkovin 29,8 g sacharidů 7,1 g tuků

 

Andrea Skolkova
Autor a expert
Zobrazit profil Andrea Skolkova
Andrea Skolková je nejen nadšenou autorkou článků o tréninku, výživě a zdraví, ale také studentkou oboru biologie a tělesná výchova na univerzitě v Hradci Králové. V rámci studia se zabývá především funkčním tréninkem a s tím související anatomií a fyziologií člověka. Ráda se vzdělává i ve volném čase, takže je absolventkou spousty trenérských kurzů a seminářů. Je certifikovaným fitness instruktorem, instruktorem cvičení se závěsnými systémy a balančními pomůckami, TRX® trenérem, absolventem seminářů od KB5 a CoreTraining. Střípky z jejích tréninků a každodenního života naleznete na jejím Instagramu: https://www.instagram.com/andiesaurusss. Její vzpěračské výkony ze závodů si můžete prohlédnout na osobním profilu Powerlifter: https://www.powerlifter.cz/andrea‐skolkova‐u13762.aspx. Prostřednictvím článků ráda předává své zkušenosti z práce osobního kondičního trenéra. Práci ve fitness se věnuje přes pět let a mimo cvičení se snaží svým klientům pomáhat I se stravou a celkovou udržitelností zdravého životního stylu. Aktuálně pracuje v Pardubicích jako trenérka Funkčního Cvičení, OnRamp coach a osobní trenér. Andrea se věnuje Funkčnímu fitness a vzpírání. V obou disciplínách se účastní českých závodů. Okrajově se věnuje překážkovým běhům a občas vyzkouší nějaký triatlon. Mezi její největší úspěchy patří první místo na Hradeckém terénním triatlonu v srpnu 2016, šesté místo na Gladiator Race v říjnu 2017, druhé místo na Bestii Open v únoru 2018, třetí místo na Akademickém mistrovství ČR ve vzpírání v červnu 2018 a třetí místo na Bcross Challenge v srpnu 2018. Mimo to ve volném čase ráda běhá, plave, jezdí na kole a toulá se v přírodě. Kromě sportování ráda tráví volný čas s přáteli u kvalitního jídla či dobré kávy.
myprotein