Recepty

Proteinové perníčky | Recept

Ano, čtete správně! Je vůbec něco, co bychom nezvládli utvořit z proteinového prášku? Tento recept je skvělou náhradou za všechny ty sladké perníčky, na kterých si o Vánocích všichni pochutnáváme. Tak hurá na přípravu této lahůdky!  Perníčky s proteinem

Ingredience

Zdobení: půl odměrky vanilkového proteinu, 50g tvarohu a FlavDrops

Příprava

Předehřejeme troubu na 175°C. Do misky nasypeme mouku, protein, sladidlo a mletý zázvor. Poté přidáme kokosový a olivový olej. Mícháme a přidáváme med a vejce. Po řádném rozmixování si z těsta uválíme kuličku, kterou následně válečkem rozválíme. Pomocí vykrajovátka vytvoříme požadované tvary. Pečeme v troubě cca 5 minut. Mezitím smícháme ingredience na zdobení (protein, tvaroh a FlavDrops). Perník necháme chvilku vychladnout a ozdobíme, jak se nám zlíbí. Celá příprava trvá zhruba 15 minut.

Výživové hodnoty

(jeden perníček za předpokladu, že máme 15 perníčků)

  • 84 Kcal
  • 5,1g bílkovin
  • 3,7g tuku
  • 7,5g sacharidů (z toho cukry – 2,7g)


Robin Švarc

Robin Švarc

Autor a expert

Jmenuji se Robin Švarc a narodil jsem se 11.2.1999. Žiji v Nymburce a momentálně zde studuji na osmiletém gymnáziu. Dříve jsem závodně plaval (4 roky) hrál fotbal (8 let), basketbal (8 let) a věnoval se bodybuildingu (2 roky). Momentálně se zaměřuji především na americký fotbal (tým Prague Lions) a zdravý životní styl. Mým největším koníčkem je sport. V budoucnu se chystám absolvovat masérský kurz, který případně doplním o kurzy dietologie a kondičního trenérství. Dále se pak hodlám věnovat studiu fyzioterapie a najít uplatnění v oblasti sportu.


S Myprotein ušetříte každý den! Podívejte se na naše aktuální slevy a slevové kódy... KUP TEĎ