Zpět na hlavní obsah
Recepty

Perník ze špaldové mouky

Perník ze špaldové mouky
Lucie Králová
Autor a expert6 let Ago
Zobrazit profil Lucie Králová

Perník je taková naše česká, osvědčená, dezertová klasika, kterou rozhodně nikoho nemůžete urazit. V dnešním receptu se ale podíváme na trochu netradiční recept. Klasickou mouku nahradíme špaldovou a hned nám ze sladké tečky vznikne o něco zdravější varianta téže lahůdky. Tak pojďme na to!

Ingredience:Postup:
  1. Troubu předehřejeme na 175°C a plech si vysteleme pečícím papírem, popřípadě vymažeme kokosovým olejem a zlehka vysypeme špaldovou moukou.
  2. V míse smícháme suché ingredience – mouky, protein, kakao, prášek do pečiva a perníkový prášek.
  3. Vlašské ořechy nasekáme na drobno a přidáme k suché směsi.
  4. V druhé míse vyšleháme rozehřátý kokosový olej, několik kapiček flavdrops, mléko a obě vejce.
  5. Postupně vmícháváme suché ingredience a tvoříme těsto.
  6. V případě, že je těsto příliš tuhé, přidáme mléka.
  7. Těsto rozprostřeme po plechu a dáme péct.
  8. Pečeme cca 30-40 minut.
  9. Necháme vychladnout a podáváme.

Živiny na 1 kousek (1/20):

Energie: 107,4 kcal /449,6 kJ

Bílkoviny: 4,97g

Sacharidy: 9,3g

Tuky: 4,8g

Vláknina: 2,6

 

 

 

Lucie Králová
Autor a expert
Zobrazit profil Lucie Králová
Medailonek – Lucie Králová Lucie je nadšenou studentkou fyzioterapie, které se v současné době věnuje na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Rovněž absolvovala kurz fitness instruktora a v této oblasti, stejně jako ve výživě a regeneraci a celkově zdravém stylu, se nadále aktivně vzdělává. V rámci studia spolupracuje s profesionálními sportovci, například s českým juniorským biatlonistickým týmem a předními hráči badmintonu. Lucie má praktické zkušenosti z lázní, kde rozšiřovala své ysokoškolské znalosti o komunikaci a práci s pacienty. Lucie se aktivně podílí na obsahu pro Myprotein a více informací o ní naleznete na jejím Instagramovém profilu: https://www.instagram.com/missnothingdamn. Ve svém volném čase se věnuje samozřejmě sportu – fitness, posilování, ale také relaxacím. Sama si vede tréninky a jejich rozvržení. Miluje procházky, přírodu, hory, a když může, odjede proto z města. Mezi její koníčky rovněž patří čtení, psaní, hudba, psychologie, čas s přáteli, vaření a jiné drobné radosti všedních dní.
myprotein