Strava

Nedostatek spánku je spojován se zvýšenou konzumací svačinek

Nedostatek spánku má za následek spoustu věcí. Třeba bolest hlavy, špatnou koncentraci a nyní i zvýšenou konzumaci svačinek.

Studie z Ohio State University zjistila, že splnění doporučené doby spánku může vést k rozumnějším volbám, co se týče svačin1 – to může znamenat buď neuzobávání si mezi jídly nebo sahání po zdravějších a výživnějších svačinkách. Například vyměníte brambůrky za jablko (to jste určitě chtěli slyšet).

Studie

20 000 Američanů ve věku 20-60 let zapisovali, co snědli za 24 hodin, a jejich spánek byl monitorován.

Účastníci byli rozděleni do dvou skupin – ti, co spali 7 hodin a ti, co ne. Vědci analyzovali příjem svačinek a kategorizovali je do skupin potravin.

Tři časy svačení byly stanoveny: 02:00 – 11:59 byla dopolední svačina, 12:00-17:59 odpolední a 18:00-01:59 večerní.

Výsledky

95,5% účastníků svačilo alespoň jednou denně. A přes 50% kalorií ze svačin pocházelo ze slazených nebo energy nápojů, brambůrků, sušenek a sladkého pečiva.

Ti, kteří nespali doporučenou dobu, měli větší pravděpodobnost, že budou dopoledne svačit, a zvolené svačiny byly bohaté na kalorie a chudé na živiny. To se stává.

Výsledky naznačují, že nedostatek spánku není jediný důvod pro svačení. Chození spát pozdě také zvyšuje pravděpodobnost svačení, i když spíte dostatečně dlouho. Rada zní jít dřív do postele, protože když jste v posteli, nemůžete loupit ledničku.

Co si z článku odnést

Pravidelně spát alespoň 7 hodin zní jako splněný sen, spousta lidí by brala i hodin 10. Ale pak bychom mohli zmeškat svačinky. Když si budete vybírat svačiny, které jsou nutričně bohaté a sedí vám do rozložení makroživin, nevidíme na svačení nic špatného.

Naše články slouží k informativním a vzdělávacím účelům, v žádném případě neslouží jako zdravotní rady. V případě nejasností v užívání doplňků stravy a suplementů nebo v případě radikální změny Vašich stravovacích návyků, se nejdříve poraďte s odborníkem na zdraví nebo kvalifikovaným nutričním poradcem.


https://www.sciencedaily.com/releases/2021/09/210920132613.htmlEmily Wilcock

Emily Wilcock

Autor a expert

Emily is studying Business Management & Marketing at the University of Birmingham and is currently on her intern year. She has a keen interest in both writing and fitness, so is happy she can now combine the two. She likes to spend time with her friends, both in & out of the gym.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ