Zpět na hlavní obsah
Recepty

Recept: Tvarohové čokoládové vafle

Recept: Tvarohové čokoládové vafle
Olga Bajková
Autor a expert7 let Ago
Zobrazit profil Olga Bajková

Nejrychlejší, nejchutnější a mou nejoblíbenější sladkou fitness snídaní jsou bezpochyby vafle. Původní belgický recept můžete připravit na spoustu fitness způsobů, a to pouhým obměňováním základní suroviny a náplní. Lze je upéct opravdu téměř z čehokoliv. Dnes se vrhneme na tvarohové.

 

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření/pečení: 5 minut
Počet porcí: 1

 

Nutriční hodnoty 1 porce
Energetická hodnota: 233 kCal
Sacharidy: 17 g
Z toho cukry: 1 g
Bílkoviny: 19 g
Tuky: 9 g

 

Pozn: Nutriční hodnoty jsou uvedeny bez náplně.

IngredienceNáplňPostup
  1. Rozehřejte si vaflovač.
  2. Pořádně rozmíchejte vajíčko, tvaroh, mouku a protein.
  3. Konzistence by měla být spíše tekutější, ale ne moc řídká. Pokud je hmota příliš hustá, přilejte trošku vody.
  4. Vaflovač vytřete kokosovým olejem a nalejte do něj veškeré těsto.
  5. Pečte 5 – 10 minut dle výkonu vaflovače.
  6. Na vafle naskládejte ingredience dle vlastní chuti.

 

Poznámky
  • Lze udělat i vanilkovou verzi, stačí použít mleté ovesné vločky vanilkové.
  • Lze udělat i verzi s proteinem, stačí dát místo poloviny ovesné mouky vanilkový protein izolát.
  • Místo instantních mletých ochucených ovesných vloček MyProtein můžete případně použít najemno rozemleté ovesné vločky, ale je třeba přidat sladidlo. Chuťově to ale nebude tak dobré, protože instantní mleté vločky MyProtein jsou ideálně oslazené i ochucené.
  • Ovoce můžete i rozmixovat na pyré.

 

 

Olga Bajková
Autor a expert
Zobrazit profil Olga Bajková
Ahoj všichni fandové MyProtein a fitness životního stylu, moje jméno je Olga, ale v on-line světě mě nejčastěji najdete po přezdívkou Bajola, pod kterou působím i pracovně hlavně jako grafický designér. Olga Bajková je profesionální fitness food blogger. Je úspěšnou absolventkou kurzu Praktické sestavování jídelníčku, Bolavá záda a Specialista pro fitness výživu po vedením Fitness Institut. Její obrovskou vášní jsou fit recepty, kterými příspívá na náš blog. Je zakladatelkou projektu Bajola – Fit bez diet, kde o ní můžete nalézt vice informací. Olgu můžete take sledovat na jejím instagramu: https://www.instagram.com/bajolafitcz/ Ve svém volném času se samozřejmě věnuje fitness, sportu a fotografování jídla a food stylingu. Zkoušela jsem pár diet, vč. sacharidových vln, ale výsledkem byly jen značné váhové výkyvy. Chtěla jsem najít způsob, jak konečně spatřit a konstantně udržet alespoň náznak sixpacku, a to s co nejmenší námahou a omezováním se. Klíč jsem objevila ve vlastní přípravě jídel a konzistenci cvičení. Řídím se heslem „Consistancy is the key“. A protože 80 % úspěchu je strava a já jsem velký gurmán, budu se na blogu MyProtein zaměřovat na recepty. Primárně jednoduché sladké recepty, protože miluju sladké, ale občas to budu prokládat i tradiční českou a italskou kuchyní transformovanou do fitness podoby. I přesto, že už nepraktuji počítání maker (IIFYM), budu u receptů uvádět i nutriční hodnoty. Doufám, že moje recepty vyzkoušíte a bude vám chutnat! ;-)
myprotein