Strava

3500 kcal ‚clean bulk‘ podle Joe Fazera

Joe Fazer pevně věří, že správná strava je nejdůležitějším faktorem dobré postavy, ale přiznává, že jeho jídelníček nebyl vždy ten nejzdravější. Čokoláda, dorty, brambůrky, všechno možné. Joe jedl cokoliv, aby do sebe dostal potřebné kalorie.

Ale Joe nikdy nebyl s výsledky tohoto přístupu spokojen. V poslední době si osvojil přístup „lean bulking“: hodně bílkovin, hodně kalorií a o dost méně cukru.

Nejprve nejdůležitější jídlo dne. Pro Joea doslova. K snídani si dává tři vejce a tři vaječné bílky, máchané se šunkou. A k tomu navíc miska ovesné kaše se sójovým mlékem a jeho denní doplňky stravy: omega 3, multivitaminy, vitamín D3, gumídce pro vlasy, pokožku a nehty a, samozřejmě, kreatin. Spousta bílkovin a sacharidů a k tomu navíc úctyhodných 737 kalorií.

Zhruba tři a půl hodiny později, kdy mu začne kručet v břiše, si Joe připraví další jídlo. Klasiku kuře s rýží – na tom se prostě nedá nic zkazit. Joe si to zpestří červeným pestem a zeleninou. A to je dalších 768 kalorií.

Někteří lidé si dávají pre-workout drink než jdou do fitka, ale Joe ne. Ten si radši dá čokoládovou tyčinku. Má spoustu cukru, ale je to pochoutka a rychlý zdroj energie. A to je dalších 336 kalorií.

Po tréninku je čas na další rychlou svačinku. Hotové smažené kuře s rýží. Hodně bílkovin a 700 kalorií, jako sen pro bulking.

Večer jde Joe do kanceláře, aby udělal nějakou práci. Nosí si s sebou misku s kuřecím s rýží, co si připravil předtím, a to je dalších 768 kalorií.

A než jde spát, dá si Joe veganský proteinový shake. 175 kalorií na zakončení dne.

Celkem je to skoro 3500 kalorií, což je docela úctyhodné na jeden den.

Poznámky

Joe nejí úplně to samé každý den, také si striktně nepočítá makra. Jí více intuitivně, ujišťuje se, že jsou jeho jídla bohatá na bílkoviny a kalorie. Joe navíc omezuje příjem cukru a pije víc vody, nedávno vyměnil svoje doplňky stravy za veganské alternativy.

Co si z článku odnést

Joe má vždycky nový pohled na bulking. Není známý jako „král bulkingu“ pro nic za nic. Pojďme se podívat, jestli se tohoto „leaner“ přístupu bude držet dlouhodobě.

Naše články slouží k informativním a vzdělávacím účelům, v žádném případě neslouží jako zdravotní rady. V případě nejasností v užívání doplňků stravy a suplementů nebo v případě radikální změny Vašich stravovacích návyků, se nejdříve poraďte s odborníkem na zdraví nebo kvalifikovaným nutričním poradcem.Emily Wilcock

Emily Wilcock

Autor a expert

Emily is studying Business Management & Marketing at the University of Birmingham and is currently on her intern year. She has a keen interest in both writing and fitness, so is happy she can now combine the two. She likes to spend time with her friends, both in & out of the gym.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ