Zpět na hlavní obsah
Recepty

Recept na proteinovou horkou čokoládu

Recept na proteinovou horkou čokoládu
Lauren Dawes
Autor a expert2 let Ago
Zobrazit profil Lauren Dawes

Extra hustá a krémová, tohle vás zaručeně zahřeje během zimních dnů.

Co se týče horké čokolády, bere to Niall Kirkland vážně. Bohatý a naprosto lahodný, tenhle horký nápoj je plné sladké, čokoládové chuti a také bílkovin.

Trikem, jak vykouzlíte perfektní konzistenci, je nejprve prošejkovat protein a mléko, poté zlehka a postupně zahřát za stálého míchání. A pokud to máte rádi husté, Niallův trik je přidat trochu kukuřičné krupice. Lahůdka.

Ideální jako dopolední svačinka nebo dezert po večeři během studených večerů. K této dobrotě se budete vracet celou zimu, to nám věřte.

Počet porcí: 1

Příprava: 2 minuty

Vaření: 5 minut

https://www.youtube.com/watch?v=wCa_kOF1xRQ&feature=emb_logo

Ingredience

 • 1 odměrka Impact Whey Protein (čokoláda)
 • 250ml mléka
 • 1 lžíce kakaa
 • ½ lžičky kukuřičné krupice
 • Kůra z ½ pomeranče
 • 1 špetka soli
 • K podávání: light šlehačka

Postup

 1. Nejprve dejte protein a mléko a prošejkujte do hladka, aby ve směsi nebyly žádné hrudky.
 2. Proteinový shake dejte do hrnce, přidejte kakao a kukuřičnou krupici a prošlehejte, dokud se vše nespojí. Pak přidejte pomerančovou kůru, špetku soli a znovu prošlehejte.
 3. Začněte velmi opatrně zahřívat hrnec na mírném plamenu za stálého míchání. Dávejte pozor, abyste směs nezahřáli příliš, protože směs se může snadno spálit a srazit se. Zahřívejte asi 3-4 minuty, dokud nezhoustne.
 4. Okamžitě podávejte a ozdobte šlehačkou.

Nutriční informace

Na jednu porci

Kalorie 193
Tuky 6g
Sacharidy 10g
Bílkoviny 23g

 

Lauren Dawes
Autor a expert
Zobrazit profil Lauren Dawes

Lauren vystudovala anglickou literaturu a pochází z jihu. Miluje plavání, během uplynulých let objevila sílu tréninků se zátěží a má mnoho prostoru pro zlepšení ve svých každotýdenních hodinách Hot jógy.

O víkendech většinou peče nebo jí nějaký brunch a užívá si každý nový recept se svými spolubydlícími - hlavně od té doby, co se zbavila studentských návyků jako například života na těstovinách. Především však věří v udržování rovnováhy mezi tréninkem a sociálním životem.

Zjistěte víc o zkušenostech Lauren zde.

myprotein