Recepty

Recept: Čokoládová proteinová buchta s kefírem

V dnešním receptu si ukážeme zdravou variantu kefírové buchty, jež je zajisté velmi oblíbená pro svou konzistenci a vláčnost.

Kefírové mléko se řadí do kysaných mléčných výrobků podobně jako například jogurty. Obsahují kefírová zrna s kvasinkami, jež přeměňují laktózu za vzniku malého množství etanolu a oxidu uhličitého – z tohoto procesu vzniká ona specifická svěží a zároveň mírně ostrá chuť. Hlavním plusem kefírů je lepší stravitelnost než u běžného mléka, a to díky kyselému prostředí, které zajišťuje právě dokonalejší zpracování bílkovin a vápníku.

Ale teď už k samotnému receptu 🙂

 

Ingredience:

Postup:

  1. Zapneme troubu a předehřejeme si ji na 180°C. Menší plech vysteleme pečícím papírem, popřípadě vymažeme kokosovým olejem a zlehka vysypeme jemnými ovesnými vločkami.
  2. Do mísy rozklepneme vejce, oddělíme žloutky od bílků. Ke žloutkům přidáme ovesné vločky, čokoládový protein, holandské kakao, pár kapek čokoládových flavdrops kapiček a dobře promícháme.
  3. Kokosový olej zahřejeme a následně jej také přidáme ke směsi.
  4. Jablka umyjeme, oloupeme slupku a najemno nastrouháme ke zbytku těsta.
  5. Opatrně budeme nalívat kefírové mléko a u toho těsto stále mícháme.
  6. Ve vedlejší míse vyšleháme bílky do tuhého sněhu, který poté přimícháme do těsta.
  7. Na závěr přidáme kypřící prášek do pečiva.
  8. Těsto přendáme z mísy na nachystaný plech a pečeme v troubě na 180°C zhruba 30 minut.
  9. Necháme vychladnout, nakrájíme na 12 menších kousků a podáváme.

Živiny na celý plech:

Energie: 946,61 kcal / 3960,66 kJ

Bílkoviny:  54,84g

Sacharidy:  85,04g

Tuky: 42,5g

Vláknina: 17,4g

 

 

Živiny na jeden kousek (1/12):

Energie: 78,88 kcal / 330,055 kJ

Bílkoviny: 4,57g

Sacharidy:  7,086g

Tuky: 3,54g

Vláknina: 1,45g

 

 

 

 Lucie Králová

Lucie Králová

Autor a expert

Medailonek – Lucie Králová Lucie je nadšenou studentkou fyzioterapie, které se v současné době věnuje na fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Rovněž absolvovala kurz fitness instruktora a v této oblasti, stejně jako ve výživě a regeneraci a celkově zdravém stylu, se nadále aktivně vzdělává. V rámci studia spolupracuje s profesionálními sportovci, například s českým juniorským biatlonistickým týmem a předními hráči badmintonu. Lucie má praktické zkušenosti z lázní, kde rozšiřovala své ysokoškolské znalosti o komunikaci a práci s pacienty. Lucie se aktivně podílí na obsahu pro Myprotein a více informací o ní naleznete na jejím Instagramovém profilu: https://www.instagram.com/missnothingdamn. Ve svém volném čase se věnuje samozřejmě sportu – fitness, posilování, ale také relaxacím. Sama si vede tréninky a jejich rozvržení. Miluje procházky, přírodu, hory, a když může, odjede proto z města. Mezi její koníčky rovněž patří čtení, psaní, hudba, psychologie, čas s přáteli, vaření a jiné drobné radosti všedních dní.


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ