Zpět na hlavní obsah
Recepty

Ovesný jogurt ze 3 ingrediencí

Ovesný jogurt ze 3 ingrediencí
Nela Hoskovcova
Autor a expert1 rok Ago
Zobrazit profil Nela Hoskovcova

Jogurt patří do základního jídelníčku mnohých z nás. Už jste ale někdy zkoušeli jogurt domácí? Ne? @viktorie_hrazdilkova pro vás má recept na ovesný jogurt z pouhých 3 ingrediencí! Tak na co ještě čekáte? Udělejte si domácí jogurt i vy!

VIDEORECEPT ZDE

Ingredience

  • 1 odměrka ovesných vloček
  • 2 odměrky vody
  • vanilkové flavdrops

Postup

  1. Do mixéru dejte odměrku ovesných vloček a stejné 2 odměrky vody.
  2. Směs oslaďte dle chuti vanilkovými flavdrops kapičkami.
  3. Celou směs rozmixujte dohladka a poté přeceďte přes síto s gázou. Zbyde vám hutná část, která se skvěle hodí jako základ do ovesné kaše - nic nevyhazujeme. Tekutou část povařte do požadované "jogurtové" konzistence a poté nechte vychladit. Dobrou chuť!

Nutriční hodnoty 1 skleničky jogurtu

Kalorie 154
Tuky 2,7g
Sacharidy 27,2g
Bílkoviny 5,3g
Nela Hoskovcova
Autor a expert
Zobrazit profil Nela Hoskovcova
Nela je původem z Vysočiny, ale žije a pracuje ve Velké Británii, kde také vystudovala BSc (Hons) v oboru Sport, Exercise and Nutrition a následně MSc v oboru Food and Nutrition. Je registrovanou specialistkou na sportovní výživu na Sport and Exercise Nutrition Register (SENr) pod British Dietetic Association. Kromě toho je také certifikovanou osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Nela praktikuje výživu na plný úvazek a ve volném čase se věnuje klientům na osobním tréninku a vede skupinové fitness lekce, její nejoblíbenější je spinning. Sama sport a pohyb miluje a věnuje se mu od malička – přes cheerleading, aerobic a step aerobic se dostala k gymu, činkám a běhu, což jsou momentálně její oblíbené aktivity. Kromě toho ale miluje jídlo a nikdy nepohrdne procházkou do kavárny na dort a cappuccino.
myprotein