Zpět na hlavní obsah
Recepty

Ovesné snídaňové brownies

Ovesné snídaňové brownies
Nela Hoskovcova
Autor a expert19 dnů Ago
Zobrazit profil Nela Hoskovcova
Že nemáte rádi ranní vstávání? A co když vám dáme důvod, díky kterému se z postele budete těšit? Nic není lepší motivace než výborná snídaně! @viktorie_hrazdilkova proto pro vás vytvořila tenhle recept na neodolatelné snídaňové brownies, které chutnají tak dobře, že jen těžko uvěřit, jak skvělé výživové hodnoty mají. Tak pojďme na to!

Počet porcí: 4

Ingredience

 • 1 banán
 • 2 odměrky ovesných vloček
 • 1 odměrka proteinu
 • 2 lžíce kakaa
 • hrst ořechů
 • hrst čokolády
 • 1 lžička kypřícího prášku
 • 1 bílý jogurt

Postup

 1. Banán rozmačkejte, přidejte ovesné vločky (pro jemnější konzistenci použijte Instantní vločky), vanilkový syrovátkový protein, kakao, hrst ořechů, hrst čokolády a jogurt. 
 2. Vše zamíchejte. Navrch můžete přidat extra čokoládu podle chuti.
 3. Dejte péct do předem vyhřáté trouby na 180°C / 30 min. Pak si brownie rozdělte na 4 porce a vychutnávejte.

 

Nutriční hodnoty 1 porce (1/4):

Kalorie 271
Tuky 12,35g
Sacharidy 24,1g
Bílkoviny 15,8g
Nela Hoskovcova
Autor a expert
Zobrazit profil Nela Hoskovcova
Nela je původem z Vysočiny, ale žije a pracuje ve Velké Británii, kde také vystudovala BSc (Hons) v oboru Sport, Exercise and Nutrition a následně MSc v oboru Food and Nutrition. Je registrovanou specialistkou na sportovní výživu na Sport and Exercise Nutrition Register (SENr) pod British Dietetic Association. Kromě toho je také certifikovanou osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Nela praktikuje výživu na plný úvazek a ve volném čase se věnuje klientům na osobním tréninku a vede skupinové fitness lekce, její nejoblíbenější je spinning. Sama sport a pohyb miluje a věnuje se mu od malička – přes cheerleading, aerobic a step aerobic se dostala k gymu, činkám a běhu, což jsou momentálně její oblíbené aktivity. Kromě toho ale miluje jídlo a nikdy nepohrdne procházkou do kavárny na dort a cappuccino.
myprotein