Jak předejít stagnaci v tréninku

Trénink

Jak předejít stagnaci v tréninku

Příčina, proč stagnujete, může být jakákoliv – stereotyp v tréninku, přetrénování, nedostatek odpočinku, ale také se problém může vyskytovat v jídelníčku. Váš tréninkový plán by měl být obměňován a měli byste střídat různé tréninkové postupy. Dbejte na dostatek odpočinku, spánku a jezte zdravě, pestře a dostatečně. Pokud máte jakékoliv psychické problémy či něco podobného, vyjasněte si je, protože také stres může mít vliv na vaši stagnaci.

2017-06-22 18:11:34Od Lucie Gattnerová

Recept: Dýňový chlebíček

Recepty

Recept: Dýňový chlebíček

Kombinací dýně s tvarohem a rumovým aroma vykouzlíte úžasně vláčný a šťavnatý dezert lahodící nejen chuti, ale i oku. Bez okolků ho můžete naservírovat i těm, kteří nejsou zapálení do fitness stravy.

2017-06-22 18:09:29Od Olga Bajková

Co je kreatin monohydrát a jak funguje? l vědecké poznatky v praxi

Doplňky stravy

Co je kreatin monohydrát a jak funguje? l vědecké poznatky v praxi

Kreatin monohydrát je jedním z nejvíce studovaných suplementů ve fitness průmyslu. Více než 70% studií ukazuje na jeho přímý vliv na výkonnost (její zlepšení) v mnoha rozdílných ohledech i disciplínách. Přesto se v obecných diskusích jeho účinky smršťují na „budeš vypadat větší“ a „jen zadržíš vodu“.

2017-06-22 18:09:04Od Viktor Jurák

Recept: Rýžový nákyp

Recepty

Recept: Rýžový nákyp

Někdy je i na oběd či večeři chuť na sladké jídlo a v takovém případě se recept na jednoduchý, ale vynikající rýžový nákyp rozhodně hodí. Je převážně tvořen z ingrediencí, které doma vždy najdeme. A je skvělý také v tom, že je možné některé přísady různě obměňovat a tím vytvářet nové chuťové variace. Rozhodně stojí za vyzkoušení!

2017-06-15 16:45:50 Od Lucie Králová


Naši editoři

Přečtěte si více článků od Olga Bajková

Olga Bajková

Autor a expert

Přečtěte si více článků od Lucie Gattnerová

Lucie Gattnerová

Autor a expert

Přečtěte si více článků od Milan Sedláček

Milan Sedláček

Autor a expert

Přečtěte si více článků od Lucie Králová

Lucie Králová

Autor a expert

Přečtěte si více článků od Robin Švarc

Robin Švarc

Autor a expert

Přečtěte si více článků od Michal Cerman

Michal Cerman

Autor a expert

Přečtěte si více článků od Jakub Vaňásek

Jakub Vaňásek

Autor a expert

Přečtěte si více článků od Viktor Jurák

Viktor Jurák

Autor a expert

Doplňky stravy

Doplňky stravy pro hráče amerického fotbalu

Kdo z Vás zná americký fotbal? A kdo tento sport někdy hrál? Není to snad to samé, jako rugby? Americký fotbal se v České republice hraje? Ano, americký fotbal zažívá poměrně velký rozmach nejen u nás, ale i ve zbytku světa. Tento kolektivní sport, který je populární především ve Spojených Státech se nás hraje již přes 20 let. Mnoho z Vás jistě zná NFL (National Football League), která láká fanoušky z celého světa. Já ovšem pevně věřím, že tento článek čtou nejen fanoušci, ale i současní, či třeba budoucí hráči amerického fotbalu. V tomto článku se totiž zaměřím na doplňky stravy pro hráče amerického fotbalu.

2017-06-15 16:50:04Od Robin Švarc

Strava

Stravování podle krevních skupin

Každá krevní skupina má odlišný metabolismus zpracování potravin, což je způsobeno odlišným antigenem s osobitou chemickou strukturou. Zatímco některé potraviny mohou být pro jednu skupinu červených krvinek škodlivé, pro druhou skupinu mohou být naopak prospěšné. Pro každou skupinu byl proto vytvořen seznam vhodných, zakázaných a neutrálních potravin. Stravování podle krevních skupin nemusí nikomu na 100% pomoci zhubnout, ale může alespoň zčásti pomoci předejít různým zdravotním potížím, které člověku díky genetice hrozí.

2017-06-15 16:47:14Od Lucie Gattnerová

Recepty

Recept: Čokoládové cupcakes s tvarohovým krémem

Malé proteinové fitness dortíky s čokoládovou příchutí dozdobené tvarohovým krémem a borůvkou nejen výborně chutnají, ale i krásně vypadají, takže je bez obav můžete naservírovat i návštěvě.

2017-06-08 17:46:21Od Olga Bajková

Doplňky stravy

Načasování proteinového nápoje aneb kdy je ten nejlepší čas?

Předtím, než se rozhodnete, kdy vypijete svůj proteinový nápoj, je vhodné nejprve zjistit, proč byste ho měli zařazovat do Vašeho jídelníčku, jak pracuje, jak podporuje růst svalů a z jakého zdroje bílkovin bude mít Vaše tělo ten nejlepší užitek.

2017-06-08 17:45:43Od Viktor Jurák

Strava

Proč zařadit do svého jídelníčku červenou řepu

Dalším článkem bych se chtěl rozepsat o velkém přínosu červené řepy, kterou jistě všichni znáte a pokud ne, tak určitě poznáte.

2017-06-08 17:46:02Od Milan Sedláček

Trénink břišního svalstva

Trénink

Trénink břišního svalstva

Myslíte si, že trénink břišního svalstva je jednoduchá záležitost ? Pak jste na omylu. Vyžaduje stejné soustředění jako ostatní svalové partie. Více se o tom dočtete v tomto článku.

2017-06-01 17:24:57Od Lucie Gattnerová

Zdroje komplexních sacharidů

Strava

Zdroje komplexních sacharidů

Sacharidy jsou společně s bílkovinami tou nejstěžejnější složkou potravy. Patří k nedílným součástem jídelníčku sportovce a tak je důležité vědět o sacharidech co nejvíce. V tomto článku se zaměřím na komplexní sacharidy, jejich nejlepší zdroje a využití.

2017-06-01 17:24:33Od Robin Švarc

Recept: Dvoubarevná bábovka

Recepty

Recept: Dvoubarevná bábovka

Recept na vynikající a zdravou dvoubarevnou bábovku plnou bílkovin. Nic náročného na přípravu a přitom velmi chutné, takže ideální i pro ty, kteří neradi v kuchyni tráví příliš mnoho času!

2017-06-01 17:22:55Od Lucie Králová

Recept: Hraběnčin koláč

Recepty

Recept: Hraběnčin koláč

Recept na vynikající Hraběnčin koláč ve zdravé verzi!

2017-05-25 18:14:17Od Olga Bajková

Kdybych mohl dělat jen jeden cvik – Které jsou ty nejlepší?

Trénink

Kdybych mohl dělat jen jeden cvik – Které jsou ty nejlepší?

Pokud byste si museli z nějakého důvodu vybrat a provádět jen jeden cvik, který by to měl být, aby vaše tělo dostalo co největší růstový stimul?

2017-05-25 18:07:15Od Viktor Jurák