Styl

Nejoblíbenější ženské fitness influencerky na Instagramu

Není žádným tajemstvím, že fitness průmysl je plný mnoha úžasných inspirujících žen. Od osobních trenérek přes nutriční terapeutky k závodním sportovkyním, spoustě dam z fitness světa se neskutečně daří i v online světě – nejen na Instagramu.

Ale počet sledujících a profit stranou, kdo jsou královny zdraví a wellness, které opravdu dokáží zaujmout jejich publikum? Podívali jsme se na statistiky některých z nejvlivnějších fitness žen na Instagramu, abychom viděli, kdo je na tom pomyslném vrcholu.

Jméno Počet sledujících Průměrný počet lajků na post Průměrný počet komentářů na post Engagement Rate
Maddie Lymburner 1,273,567  48,736 445 3.9%
Adriene Mischler 1,171,624  42,396 486 3.66%
Verity Bowditch 141,366  2981 37 2.13%
Melissa Alcantara 1,106,982  19,667  299 1.88%
Krissy Cela 2,406,635 39,761  3790 1.81%
Courtney Black 800,334 13,918  403 1.79%
Rhiannon Lambert 199,606 3307  168 1.77%
Lucy Mecklenburgh 1,734,557  27,020 1111 1.62%
Jessica Ennis-Hill 412,874  5200 57 1.27%

1. Maddie Lymburner – MadFit

Bývalá zaměstnankyně obchodu se zdravou výživou a tanečnice. Cesta Maddie na vrchol začala v roce 2015, kdy začala vydávat videa o rostlinné stravě. V roce 2016 začala skromně vydělávat na svých YouTube vlozích a dosáhla 50 000 odběratelů, částečně díly denním postům z výletů v Thajsku, Bali, Austrálii a na Havaji.

Maddie pochází z Waterdown, Ontaria a je označována jako ‚nejlepší YouTuberka v Kanadě‘. Pravidelně natáčí tréninková videa pro svých 5,5 milionu odběratelů na svém fitness kanále, MadFit.

Kromě YouTube se věnuje také Instagramu (@madfit.ig) a postuje své tréninky, ať už silové, jógu a HIIT a má 1,2 milionu sledujících.

IG účet: @madfit.ig 

Počet sledujících: 1,273,567 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 48,736 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 445 

Engagement rate: 3.9%

 

2. Adriene Mischler – Yoga with Adriene

Adriene Mishler je herečka, spisovatelka, mezinárodní instruktorka jógy a entrepreneurka z Austinu, Texas. Adriene se snaží přinést benefity jógy do škol a domovů a má YouTube kanál Yoga with Adriene, online komunitu s více než 9 miliony odběrateli.

Během své devítileté kariéry jako instruktorka jógy si Adriene vysloužila přezdívku ‚yogi pro lidi‘, jelikož podporuje lidi, aby si našli, co jim pomáhá cítit se dobře během tréninku. Její jemné, avšak povzbudivé koučování je důvod, proč je tak populární nejen mezi začátečníky, ale také mezi zaběhlými jogíny, kteří milují její self-care přístup.

Během posledních měsíců byla Adriene popsána časopisem Paper jakožto ‚svatá patronka karantény‘ a ‚nejvlivnější instruktorka jógy na planetě‘ podle Refinery29.

IG účet: @adrienelouise 

Počet sledujících: 1,171,624 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 42,396 

Průměrný počet komentářů (na jeden post post): 486 

Engagement rate: 3.66% 

 

3. Verity Bowditch – Pilates with Verity

Verity z Made in Chelsea vytvořila Pilates with Verity, který si můžete zacvičit online díky virtuálním hodinám a tréninkům. Verity využívá svůj Instagram feed na sdílení své lásky k pilates, wellbeing a cvičení, ukazuje svou fitness cestu a dává tipy a triky svým sledujícím.

Ke slávě ji vystřelila 17. série Made in Chelsea a jejích 142 tisíc sledujících na Instagramu milují sledování nejen těch nejšťavnatějších drbů ze západního Londýna, ale také její lekce pilates.

IG účet: @veritybowditch 

Počet sledujících: 141,366 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 2981 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 37 

Engagement rate: 2.13% 

 

4. Melissa Alcantara – Fit Gurl Mel

Nejoslavovanější osobní trenérka Kim Kardashian, Melissa Alcantara (aka instagramová hvězda Fitgurlmel) je docela vlivná osoba. Melissa je publikovanou autorkou a zakladatelkou Turnaround – fitness a nutričního plánu, který slibuje skutečné výsledky – a vydláždila si tak cestou za postem jedné z nejvlivnějších fitness trenérek díky svému vlastnímu odhodlání a vášnivému vyznávání sebelásky.

Ve svých třiceti letech, s dítětem, závislostí na zpracovaných potravinách a bez drahého členství v posilovně toho měla Melissa Alcantara dost. Začala cvičit ve své vlastní kuchyni, nejprve čistě za účelem shození kil nabraných během těhotenství. Ale krátce poté se z toho vyklubalo mnohem víc.

„Od pouhé touhy po břišákách jsem se přesunula k tomu, že říkám ‚ano‘ sama sobě, vybírám si sama sebe a miluju sama sebe každý den,“ řekla Women’s Health.

Léta odříkání a tvrdé práce se Melisse vyplatila nejen fyzicky, ale ve všech aspektech jejího života.

„Opravdu věřím tomu, že dokážu cokoliv,“ říká.

IG účet: @fitgurlmel 

Počet sledujících: 1,106,982 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 19,667 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 299 

Engagement rate: 1.88% 

 

5. Krissy Cela – Tone & Sculpt

Tahle šestadvacetiletá Instagramerka a YouTuberka nasbírala přes 2,3 milionu sledujících  a byla označena za ženskou verzi Joe Wickse od doby, kdy začala točit videa ve svém domově v Londýně před čtyřmi lety, zatímco studovala práva. Vymyslela aplikaci Tone and Sculpt a vybudovala si obrovskou fanouškovskou základnu.

Považuje se spíše za osobní trenérku než za influencerku. Cela si vytvořila úzce spojenou komunitu žen každého věku, které se navzájem podporují během náročných tréninků.

IG účet: @krissycela 

Počet sledujících: 2,406,635 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 39,761 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 3790 

Engagement rate: 1.81% 

 

6. Courtney Black

Courtney Black je označována za ‚královnu domácích tréninků‘ v UK a už pět let je osobní trenérkou. Její fitness cesta začala v roce 2019 poté, co opustila práci účetní v centru Londýna a dala se na cestu za svým snem stát se osobní trenérkou.

V jednom rozhovoru přiznala, že její nejnižší váha v životě byla 44 kg, kdy se jí posmívala, že vypadá, jako když umírá. Ale poté, co si uvědomila, jak zle na tom byla, se Courntey rozhodla začít si vážit křivek jakožto fitness modelka, svou cestu sdílela na sociálních sítích.

Nyní má svou aplikaci a inspiruje spousty žen na jejich fitness cestě prostřednictvím živých Instagram tréninků, kterých se pravidelně účastní více než 30 000 diváků.

IG účet: @courtneydblack 

Počet sledujících: 800,334 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 13,918 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 403 

Engagement rate: 1.79% 

 

7. Rhiannon Lambert – Rhitrition

Rhiannon Lambert je nutriční specialistkou a zakladatelkou Rhitrition – vůdčí nutriční kliniky specializující se na hubnutí, poruchy příjmu potravy, zdraví trávicího systému, sportovní výživu a pre- a postnatální výživu.

Zarytá milovnice jídla a tvůrkyně receptů Rhiannon experimentuje s různými ingrediencemi a sdílí své lahodné recepty na svém instagramovém účtu. Pracuje s týmem Masterchef a vytváří menu pro spoustu nejoblíbenějších zdravých restaurací v Londýně.

Kvalifikovaný přístup Rhiannon ke stravě a skvělý přístup k potřebám svých klientů jí zajistil možnost spolupracovat s některými nejvlivnějšími lidmi, včetně olympijských sportovců, popových hvězd a profesionálních fotbalistů. Vydala také bestseller Re-Nourish: A Simple Way to Eat a má svůj podcast Food For Thought.

IG účet: @rhitrition 

Počet sledujících: 199,606 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 3307 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 168 

Engagement rate: 1.77% 

 

8. Lucy Macklenburgh – Results Wellness Lifestyle

Lucy se posunula od ‚Lucy Meck‘, hvězdy reality show, k majitelce fitness byznysu, což byla pro Lucy perfektní změna směru. Nyní je spoluvlastnicí Results Wellness Lifestyle (RWL) a vytvořila program, který pomáhá tisícům žen převzít kontrolu nad jejich fitness, stravou a mindsetem v podporující komunitě.

Lucy nasbírala také 1,7 milionu sledujících na Instagramu, kde pravidelně sdílí tréninky, jídlo a inspiraci v oblasti módy.

IG účet: @lucymeck1 

Počet sledujících: 1,734,557 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 27,020 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 1111 

Engagement rate: 1.62% 

 

9. Jessica Ennis-Hill – Jennis

Britská atletka Jessica Ennis-Hill nepotřebuje dlouhé představování. Trojnásobná světová šampionka v track and field je známá pro svoje výjimečné úspěchy ve sportu – konkrétně heptatlonu, 100m překážkový běh a 800m. Vyhrála také několik cen včetně Great Britain’s Favourite Sporting Hero a Sportswoman of the Year na British Ethnic Diversity Sports Awards.

S touhou sdílet se světem unikátní podporu a trénink, co měla jakožto profesionální sportovkyně, vytvořila Jessica odhodlanou podporující komunitu zvanou ‚Jennis‘ (@wearejennis). Na této platformě sdílí Jessica své znalosti v oblasti cvičení a wellnes, zatímco na svém osobním účtu sdílí záblesky ze svého života matky pro více než půl milionu sledujících.

IG účet: @jessicaennishill 

Počet sledujících: 412,874 

Průměrný počet lajků (na jeden post): 5200 

Průměrný počet komentářů (na jeden post): 57 

Engagement rate: 1.27% 

 

Co si z článku odnést

Je jasné, že tyhle wellness bojovnice jsou všechny expertkami ve svém oboru zdraví, fitness a výživy. Ale v čem opravdu excelovaly, bylo to, že nám pomohly přežívat lockdown.

V posledním roce jsme se soustředili na domácí workouty, fitness inspiraci a midfulness. Tyhle dámy nám s tím vším pomohly. Jejich odhodlání sdílet pravidelný kontent a budování silné, podporující komunity je něco, co jejich sledující očividně zajímá, stejně tak jako přilákalo spoustu nových sledujících hledajících extra motivaci.Autor a expert


Dosáhněte Vašich cílů s Myprotein a ušetřete s našimi aktuálními slevami zde! KUP TEĎ