Doplňky stravy

MYRANGE | Prémiová řada suplementů

Myprotein se tento týden zaměřuje na představení prémiové řady suplementů MYRANGE.
V této kolekci suplementů najdeme předtréninkový přípravek MYPRE, směs 22 aminokyselin
MYAMINO COMPLEX
nebo zbrusu nové produkty jako je dietní protein MYDIET a přírodní kofein s oddáleným uvolňováním. V tomto článku Vám jednotlivé doplňky stravy z řady MYRANGE představím a povíme si i něco o jejich výhodách.

MYPRE – explozivní předtréninkový doplněk

Začneme s produktem MYPRE. Předtréninkové přípravky představují velice příjemné zkvalitnění tréninku. Zvýšená koncentrace, bdělost či ústup únavy. Především na tyto věci lákají výrobci své zákazníky. Na trhu je ovšem spousta „nakopávačů“ a lidem často dlouho trvá, než přijdou na to, co jim vyhovuje. Proč tedy zvolit MYPRE?

V první řadě bych rád zmínil chuť. S příchutí předtréninkových přípravků to bývá těžké a tak se spousta výrobců na chuť ani příliš nezaměřuje. To co se jinde nedaří se ovšem u MYPRE povedlo náramně. Na výběr tedy máme 7 různých příchutí – kyselé jablko, citron a limetka, vodní meloun, malinová limonáda, pomeranč, hroznové víno, vodní meloun a modrá malina. Já osobně jsem zatím zkoušel příchuť vodního melounu a i pomeranče. Hodnotím velice kladně, protože jsem konečně našel předtréninkový přípravek, který mi chutí opravdu sedí.

Nejvíce nás ovšem bude zajímat složení. Když jsem začínal s cvičením, tak mi jeden trenér řekl, že jsou nakopávače vlastně strašně jednoduché. Bylo mi řečeno, že čím delší výčet látek v produktu, tím lepší nakopávač je. No posuďte sami: Tiamin, riboflavin , niacin , vitamín B6 (jako pyrydoxin HCl), kyselina listová, vitamín B12 (Jako kyanokobalamín), biotin, kyselina pantothenová, chróm (hexahydrát chloridu chromitého), BCAA 2:1:1, l-Citrulín dl-malát 1:1, beta alanin, kyselina d asparágová, l-arginin AKG, betain anhydrát, Kreatin HCl, Kreatin 1H20, Kreatin monohydrát, Kreatin Ethyl Ester HCl, l-leucin, l-lyzín, l-valin, l-isoleucin, kofein (kofein PWD a guarana extrakt 12 %), l-arginin, l-treonin, l-fenylalanin, l-metionin, l-histidin, guarana ext. 12 %, l-tryptofan, sodík (Jako citronan sodný dihydrát a chlorid sodný). (obsah příchuti vodní meloun). Tato rada byla pochopitelně velice neprofesionální, ale na všem je trocha pravdy. Co se týče těch nejdůležitějších látek v produktu MYPRE, tak zde nalezneme hned čtyři různé druhy kreatinu, na nakopávač také velký počet aminokyselin, vitamíny a minerály, beta-alanin a L-arginine. Jedná se pak především o vysoké dávky jednotlivých látek, které se v jedné porci objevují. V pouhých 16 gramech tak máte například 1,5g beta alaninu, 500mg od každého ze čtyř druhů kreatinu či 200mg kofeinu. Tyto hodnoty si ovšem bez problémů vyhledáte na e-shopu.

MYPRE je tedy vhodný pro všechny, kteří chtějí zkvalitnit svůj fyzický výkon. Složka kreatinu pomáhá se silovým výkonem, zatímco ostatní látky pomáhají s nabuzením organismu či ochranou svalové hmoty. V kombinaci se skvělou chutí je MYPRE opravdu tou nejlepší volbou, kterou můžete před tréninkem udělat.

MYAMINO COMPLEX™ – optimální aminokyselinový suplement

Další na řadě je MYAMINO COMPLEX. Otázka aminokyselin je již dlouho dobu aktuální. Na trhu se objevuje široká škála různých BCAA, přípravků zaměřených na obsah glutaminu či argininu. Myprotein tak vytvořil produkt, který obsahuje hned 22 různých aminokyselin doplněných o další vitamíny a minerály.

MYAMINO COMPLEX obsahuje krom aminokyselin také především vitamín B6 a B12, kyselinu pantotenovou (vitamín B5), thiamin (vitamín B1), riboflavin (vitamin B2), draslík, chlorid či chrom. Nechybí pak například ani beta alanin. V dávce 30 gramů tak máme nejen 13 gramů klasických 2:1:1 BCAA (leucin, izoleucin, valin), ale také přes 2 gramy glutaminu a 500 miligramů argininu. Dále pak například 432mg karnitinu či kokosovou vodu v prášku. Bližší informace o složení naleznete na e-shopu.

MYAMINO COMPLEX je navržen na konzumaci během dne. Já bych pak doporučoval zařazovat tento produkt především před a během tréninku. Osvěžíte se sladkým nápojem a navíc pomůžete svému tělu!

MYDIET™ – prémiový dietní protein

Proteinový přípravek MYDIET je novým přírustkem v řadě MYRANGE. Tento produkt se řadí mezi dietní proteinové suplementy. V čem se MYDIET liší od ostatních dietních proteinů?

Stejně jako u většiny dietních proteinů se i zde Myprotein zaměřil na snížení obsahu tuků a sacharidů. Ve 100g máme tedy 77g bílkovin, 3,7g tuků a 11g sacharidů. To zní skvěle, ale když se podíváme na ostatní dietní proteiny, není to nic extra výjimečného. MYDIET ovšem přesto přichází s důležitými faktory, které z něj dělají jeden z nejlepších dietních proteinů vůbec. Kromě vysokého obsahu bílkovin oproti nízkému podílu tuků a sacharidů se totiž v produktu nachází hned několik dalších látek, které hrají důležitou roli. Matcha zelený čaj ve formě prášku, který se rozhodně hodí do Vaší diety je doplněn například o CLA (konjugovanou kyselinu linolovou). CLA podporuje odbourávání tělesného tuku, snižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje rychlost metabolismu. Dále pak MYDIET obsahuje již zmiňovanou kyselinu pantotenovou (vitamín B5) ale například i dietní vlákninu – Glukomannan.

U dietních proteinů je pak častým problémem chuť. U MYDIET byly zvoleny výraznější příchuti, které tento problém skvěle řeší. Jako každý proteinový přípravek bych doporučoval zařadit MYDIET do jídelníčku ihned po tréninku.

Pokud se tedy nacházíte v dietní fázi a chcete vyšperkovat Vaše výsledky nákupem dietního proteinu, tak rozhodně doporučuji MYDIET. Díky skvělému obsahu, se spoustou funkčních látek a výbornou příchutí se z něj stane skvělý pomocník!

Kofein S Oddáleným Uvolňováním + CLA + Vitamin E

Poslední produkt z řady MYRANGE, který si představíme, je přírodní kofein s oddáleným uvolňováním. Většina z nás jistě vyzkoušela různé suplementy obsahující kofein, nebo alespoň před cvičením zařazovala kávu. Tyto postupy nejsou špatné, ale nával energie přece jen během 30 minut odstoupí a zbytek Vašeho tréninku už musíte dokončit bez této podpory. Kolekce MYRANGE ovšem přichází s velice zajímavou novinkou. Kofein s oddáleným uvolňováním má sice stejný úděl jako ostatní přípravky obsahující kofein, ale má také několik velkých výhod.

Tou hlavní je určitě zcela jiný nástup vlastního kofeinu. Zatímco u ostatních produktů začne kofein po určité době v plné síle stimulovat tělo, u kofeinu s oddáleným uvolňováním se tak neděje. Kofein se postupně uvolňuje, což pochopitelně prodlužuje dobu účinku. Tento přípravek tedy zaručuje delší stimulační účinky kofeinu a navíc je šetrnější k Vašemu tělu. Spousta lidí má problém se silným nástupem větší dávky kofeinu a mohou se potýkat i s negativním vedlejším účinkem. Krom kofeinu je v tomto produktu také vysoce zastoupená konjugovaná kyselina linolová (CLA) či vitamín E, který funguje jako antioxidant.

Kofein s oddáleným uvolňováním je tedy skvělou volbou pro zvýšení kvality Vašeho tréninku. Zvýšenou pozornost trvající po celou dobu zátěže doplněnou o kladné účinky CLA určitě uvítáte!

 

Řada MYRANGE přinesla do světa sportu velice zajímavé novinky. Nespokojte se s průměrem, chtějte víc a podpořte svůj trénink! Jen to nejlepší je dostatečně dobré!

Naše články slouží k informativním a vzdělávacím účelům, v žádném případě neslouží jako zdravotní rady. V případě nejasností v užívání doplňků stravy a suplementů nebo v případě radikální změny Vašich stravovacích návyků, se nejdříve poraďte s odborníkem na zdraví nebo kvalifikovaným nutričním poradcem.Robin Švarc

Robin Švarc

Autor a expert

Robin Švarc je studentem Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra. Současně je držitelem trenérské licence C v oblasti basketbalu. V roce 2018 současně absolvuje celoroční kurz Basketbal Strength & Conditioning pod vedením Francesca Cuzzoliniho, který jako první Evropan pracoval jako kondiční trenér v zámořské NBA (Toronto Raptors). Robin také působí jako kondiční trenér v BA Nymburk a ve zdejší basketbalové akademii zastává pozici sistenta trenéra v kategorii U17 a sám je hlavním trenérem v týmu U11. Jako kondiční trenér pomáhá s přípravou několika hráčů z nejvyšší basketbalové soutěže – Kooperativa NBL. Více informací o Robinovi také naleznete na jeho Instagramu: https://www.instagram.com/robinsvarc/ Ve svém volném čase se aktivně věnuje sportu. Osm let hrál fotbal a čtyři roky závodně plaval. Na elorepublikové úrovni se věnoval osm let basketbalu, když působil v juniorských extraligách. V roce 2017 se stal juniorským mistrem republiky v americkém fotbale.


S Myprotein ušetříte každý den! Podívejte se na naše aktuální slevy a slevové kódy... KUP TEĎ